Google+
ANA SAYFA PROGRAMLAR TURLAR BİZDEN HABERLER GALERİ İLETİŞİM
GERİ DÖN
30.03.2016

UNUTULMAYACAK BİR TUR DAHA: KOLOMBİYA

BMW Rider Academy’nin düzenlediği Kolombiya turu 11-18 Mart tarihleri arasında 13 motosiklet ile gerçekleşti.

Katılımcılar, yaklaşık 1350 km’lik bir rotada Güney Amerika’nın benzersiz ülkesi Kolombiya’nın güzelliklerini keşfetti.

Turun ilk günü, başkent Bogota’da yapılan kısa bir şehir turu ile başladı ve sonrasında katılımcılar bu macera boyunca kullanacakları motosikletleri Kolombiya’daki partnerimizden teslim aldılar.

Ertesi gün Bogota’dan Armenia’ya yaklaşık 280 km’lik muhteşem bir sürüş gerçekleştirildi. Kahve ağaçlarının arasında yapılan keyifli bir sürüşün ardından Kolombiya’nın tam ortasında 2800 metre yüksekte bir plato olan Bogota Sabana’dan geçilerek 2011 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış Armenia şehrine varıldı.

Üçüncü gün ilk durak Solento kasabası oldu. Kolombiya mimarisinin en güzel örneklerinin ve rengarenk dünyasından çok güzel örneklerin sunulduğu bu kasabada verilen kısa molanın ardından sırayı kahve çiftliği ziyareti aldı. Burada çekirdeğin kahveye dönüşene kadar geçirdiği evreler hakkında bilgi alıp farklı çeşitlerdeki kahveler tadıldı. Gün sonunda konaklama için ekoturizmin çok gelişmiş olduğu Manizales’e geçen katılımcılar geceyi muhteşem bir doğa içerisinde geçirdi.

Dördüncü gün virajlı dağ yollarını aşarak bir zamanlar dünyaca ünlü baron Pablo Escobar’ın hakim olduğu ancak günümüzde dünyanın en yenilikçi şehiri olma yolunda ilerleyen Medellin’e geçildi. Burada ayrıca Latin Amerika’nın Picasso’su olarak adlandırılıan ressam ve heykeltraş Fernando Botera’nın eserlerini de görme imkanı bulan katılımcılar geceyi Medellin’de butik bir otelde geçirdi.

Beşinci gün, 2135 m yüksekliğinde, 385 metre genişliğinde ve 66 milyon ton ağırlığında olduğu hesaplanan milyonlarca yıl önce formunu oluşturmuş olan Penol Kayası ziyaretiyle başladı. Bu doğa harikasının ardından bir sonraki durak Pablo Escobar’ın yaşadığı çiftlik oldu. Bu ziyarette Escobar dönemi hakkında da bilgi alan katılımcılar geceyi Magdelena Nehri yakınlarında kurulu Honda’da geçirdi.

Son gün Magdelena Nehri boyunca 200 km’lik muhteşem bir sürüş katılımcıları bekliyordu. Finale yakışır şekilde, virajlı dağ yollarından geçerek Bogota’ya geri dönen katılımcılar son akşam verilen gala gecesi yemeği ile turu sonlandırdılar.

Uzun yıllar unutulmayacak bir tur daha geride kalırken, katılımcılar dönüş uçağında, yaşadıkları muhteşem anları birbirleri ile paylaştı.
© BMW RIDER ACADEMY | TÜM HAKLARI SAKLIDIR.